Diş Köprüsü | Dentatacity
 

Diş Köprüsü

Tedavisi

Geleneksel bir diş köprüsü 3 ila 4 ardışık krondan oluşur. Geleneksel köprülere uygun olmak için her boşluğun sonunda sağlıklı dişlere sahip olmanız gerekir hatta diş implantlarına. Neden? Çünkü diş hekiminiz diş üzerindeki kronları veya diş implantını her iki ucundan da yapıştırır. Yani eğer diş köprüsü 4 krondan oluşuyorsa, o zaman ikisi ortaya çıkarak boşlukları değiştirecektir. Oysa sonuncusu ve ilki, komşu dişlerin veya implantların üzerine yapıştırılacaktır.Geleneksel diş köprüsü en çok arkadaki dişler için uygundur.

Maryland Diş Köprüsü

Maryland diş köprüsü, her iki tarafında kanat benzeri metaller bulunan bir diş şeklinde gelir. Marlyland köprüsü bir boşluğu değiştirir ve ona bitişik dişlerin arkasındaki kanatlarını yapıştırarak çapasını tutar. Geleneksel diş köprüsüne benzer şekilde, boşluğun her iki tarafında diş veya diş implantlarına sahip olmanız gerekir.

Maryland köprüsü, gülümsediğinizde görünen öndeki dişler için en iyisidir. Bunun nedeni azı dişlerde olan basınç için yeterli güce sahip olmamalarıdır.

Konsol Diş Köprüsü

Konsol köprüsü ile yapı, bir diş kronuna bağlı bir diş şeklinde gelir. Diş, eksik bir boşluğun yerine geçer ve bitişik kuronu komşu diş veya diş implantı üzerine yapıştırarak dayanak noktası kazanılır.

Konsol diş köprüsü, köpek dişlerinin veya köpek dişlerine yakın dişler için en iyisidir. Sadece tek bir diş eksikse uygundurlar.

Arka dişler için uygun değildirler çünkü azı dişleri üzerindeki baskı ve kuvvet çok fazladır. Başka bir deyişle, konsol diş köprüsü bu kuvveti kaldıramaz.

Diş köprüsü, dişler arasındaki boşlukları doğal görünümlü protezlerle değiştiren çok yönlü uygulamalara sahip restoratif bir tedavidir. Yapı birçok formda gelir ve ağızdaki alana bağlı olarak farklı şekilde uygulanır.

Diş Köprüsü

Prosedürü

Prosedür diş hekiminizin önce ağız sağlığınızı değerlendirmesiyle başlar. Diş köprüsünü yerleştirmeden önce altta yatan herhangi bir sorundan kurtulmanız gerekir.

Ardından ağzınızın ve eksik dişlerin değerlendirilmesi gelir. Boşluğun her iki ucunda da dişlere sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde doktorunuz önce implant yapılmasını önerecektir. Çünkü geleneksel diş köprülerinin diş implantları veya doğal dişler üzerine yapıştırılması gerekir.

Ardından köprünüz için malzeme seçme adımı gelir. Dentakay’da kapsamlı bir koleksiyonumuz vardır. Diş hekimlerimiz aşağıdakilere göre sizin için en iyi malzemeyi tavsiye edecektir:

  • Alerji öyküsü
  • Fiyat aralığı
  • Estetik hedefler

Bundan sonra diş hekimlerimiz ağzınızın izlenimlerini alacak ve bu ayrıntıları bir üreticiye gönderecektir. Birkaç hafta içinde size özel diş köprünüze sahip olabilirsiniz.

Diş Köprünün Ömrü

Köprülerin diş implantlarına benzer şekilde maksimum 15 yıllık bir ömrü bulunur. Ancak uygunsuz bakım ve kötü diş hijyeni gibi birçok faktörün tümü diş köprüsünün ömrünü etkileyebilir.

Diş Köprüsünün

Faydaları

Diş köprüsü, eksik dişlerin yerini alan onarıcı bir tedavidir. Bunu yaparak diş kaybının neden olduğu birçok sorun ele alır. Bunlar şunları içerir:

  • Konuşma sorunlarını ve telaffuzu düzeltme
  • Gülüşün estetik çekiciliğini geri kazandırmak
  • Çiğnemeyi iyileştirmek
  • Isırmayı iyileştirme ve çene boyunca kuvvet dağılımını ayarlama
  • Uzun süre diş kaybında ortaya çıkan dişlerinizin hareket etmesini durdurmak

Tedavilerimiz

İletişim

+90 (216) 377 06 06
+90 (552) 801 0 801
info@dentatacity.com

Sizi Arayalım
    Neden Bizi

    Seçmelisiniz

    Harika Konum
    Şeffaf Hizmet
    Deneyimli Ekip
    1. Sınıf Malzeme
    Harika İşletme
    Profesyonel Araçlar
    https://www.dentatacity.com/wp-content/uploads/2022/06/dental-turkey.jpg

    Özgürce Gülümseyin

    Dentatacity      İçerenköy Mah
      Kurtuluş Cad. No:13/G
      Ataşehir / İSTANBUL
      +90 543 1 02 03 04
      +90 216 577 06 06
      info@dentatacity.com
      Dentatacity

      Öncelikli hedefimiz hastalarımızın diş sağlığını korumak ve tedavi etmektir.

      Sosyal Bağlantılar

      Sosyal bağlantılardan bizi takip edin.