Estetik Diş Hekimliği | Dentatacity
 

Estetik Diş

Hekimliği

Estetik diş hekimliği, tamamen gülüşün güzellik yönüne odaklanan bir diş hekimliği alanıdır. Oranları sabitlemek ve gülüşünüzün doğal güzelliğinizi tamamlamasını sağlamakla ilgilidir. Güzel bir gülümsemeye sahip olmak siz ve hayatınız için hem duygusal hem de fiziksel olarak harikalar yaratabilir.

Estetik Diş Hekimliği Neden Önemlidir?

Gülüşünüz önemli olduğu için estetik diş hekimliği önemlidir. İlk görüşmelerde insanların dikkat ettiği ilk şey gülümsemedir ve bu nedenle sosyal hayatınızı etkileyebilir.

İnsanlar parlak ve güzel bir gülümsemeyi başarı ile ilişkilendirir. Ve tüm başarılı insanların gülümsemelerine dikkat etmesi tesadüf değildir. İyi bir sosyal hayata sahip olmalarına ve profesyonel bağlantılar kurmalarına yardımcı olur.

İster mülakat ister randevu için gidiyor olun, gülümsemeniz görüşmenin iyi geçmesini sağlayabilir ya da bozabilir. Özgüveni yükselten büyüleyici bir gülümseme, kalpleri fethedebilir. Sizinle etkileşime giren insanlarda güzel şeyler uyandırır. Etkileri çok ince olduğu için ne olup bittiği fark edilmez. Yani, başka bir deyişle, güzel bir gülümseme samimi ve sıcak bir ortam oluşturur, ancak ince ve dolaylı olarak.

Bu diş hekimliği alanı, bazıları pigmentasyonu hedef alan ve gülümsemeyi aydınlatan, bazıları da gülümsemedeki kusurları düzeltmeye yönelik çeşitli tedaviler sunar. Gerekirse birden fazla işlemi tercih edebilirsiniz, çünkü mükemmel gülümsemeyi elde etmek için birçok işlem yapılması gerekebilir.

İnsanlar parlak ve güzel bir gülümsemeyi başarı ile ilişkilendirir. Ve tüm başarılı insanların gülümsemelerine dikkat etmesi tesadüf değildir.

Estetik Diş Hekimliğinde

Neler Oluyor ?

Dentatacity’de hekimlerimiz binlerce farklı gülümseme üzerinde çalışmışlardır ve tam olarak ne yapacaklarını bilirler. Doğru gülüşe gelince, standart olmadığının kesinlikle farkındayız. Her şey oranlar ve sizin özellikleriniz ile ilgilidir.

Estetik diş hekimliğinde, diş etlerinin görünümü ile ilgilenen bir estetiğine sahip olursunuz. Diş etlerinizin göründüğü bir gülümsemeye sahip olmak, güzel bir gülüşün çekiciliğinden uzaklaşabilir. Gülümsemenizde diş etlerinin çok fazla açığa çıkmadığından emin olmalısınız.

Ayrıca orantılı diş boyutlarına da sahip olursunuz. Önde bulunan iki diş, setteki en büyük dişler olmalıdır. Yanlarında bulunan dişler, ön dişlerin boyutlarının % 66’sı civarında olmalıdır. Mükemmel bir gülüşe sahip olmak için birçok hesap yapılması gerekir.

Dudaklar ve hizalanma da estetik diş hekimliğinin kapsamındadır.

Estetik Diş Hekimliği Tedavileri

 1. Diş Beyazlatma
 2. Dişeti Estetiği
 3. Hollywood Gülümsemesi
 4. Dijital Gülüş Tasarımı
 5. Diş köprüleri
 6. Diş kuronları

Estetik

Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği; bireyin sağlıklı olmasının yanı sıra estetik açıdan dan etkileyici bir diş, çene yapısına sahip olmasını sağlayan diş hekimliği alanıdır. Bu tedavi metodu içinde farklı tekniklerin yanı sıra teknolojiden de sıklıkla yararlanılmaktadır.

Bu alanda amaçlanan estetik görüntü, bireyin fiziksel ve sosyal özelliklerine göre belirlenmektedir. Bu nedenle kişiden kişiye göre değişen özel tasarımlardır. Estetik diş yaptırmak isteyen kişinin ağız, çene, yüz yapısı birlikte değerlendirildikten sonra doğal ve ideal görüntü bilgisayar ortamında tasarlanmaktadır. Bu şekilde bu tasarım hastanın beğenisine sunularak başarılı bir tedavi süreci gerçekleştirilmektedir.

Tedavilerimiz

İletişim

+90 (216) 377 06 06
+90 (552) 801 0 801
info@dentatacity.com

Sizi Arayalım
  Neden Bizi

  Seçmelisiniz ?

  Harika Konum
  Şeffaf Hizmet
  Deneyimli Ekip
  1. Sınıf Malzeme
  Harika İşletme
  Profesyonel Araçlar
  https://www.dentatacity.com/wp-content/uploads/2022/06/dental-turkey.jpg

  Özgürce Gülümseyin

  Dentatacity   İçerenköy Mah
   Kurtuluş Cad. No:13/G
   Ataşehir / İSTANBUL
   +90 543 1 02 03 04
   +90 216 577 06 06
   info@dentatacity.com
   Dentatacity

   Öncelikli hedefimiz hastalarımızın diş sağlığını korumak ve tedavi etmektir.

   Sosyal Bağlantılar

   Sosyal bağlantılardan bizi takip edin.