Hollywood Gülüşü | Dentatacity
 

Hollywood Gülüşü

Tedavisi

Kaplamalar, kalınlığı 0,5 mm ile 2 mm arasında değişen porselen filmlerdir. Tüm kusurları kapatmak için dişin ön kısmına takılırlar. Kaplamalar nispeten kalın olduğu için, diş hekiminizin kaplamaya yer açmak için diş minenizi törpülemesi gerekecektir.

Porselen, tam olarak doğal diş gibi davranan ve sağlamlığı yüksek bir elementtir. Renk eşleştirebilme özelliğinden dolayı gülüşe otantik bir çekicilik katar.

Zirkonyum

Zirkonyumdan yapılan kaplamalar titanyuma benzer kimyasal özelliklere sahiptir. Dayanıklılıkları, güçleri ve ışık geçirgenlikleri de benzersizdir.

Zirkonyum kaplamalar, ışığı yansıtmaları açısından benzersizdir ve bu da çok doğal sonuçlar sağlamalarına olanak tanır.

Zirkonyum kaplamalarınızın kalınlığına bağlı olarak, doktorunuz diş minenizi törpüleyebilir veya törpülemeyebilir.

Lamina

Lamina, lenslere benzeyen 0,3 mm kalınlığa sahip ultra ince filmlerdir. Lamina porselenden yapılmıştır ancak ince yapılarına rağmen büyük bir dayanıklılığa sahiptir.

İnce oldukları için, diş hekiminiz filmlere uyması için diş minenizi veya dişlerinizi törpülemek zorunda kalmaz.

Hollywood Gülüşü, pigmentasyon ve hizalamayla ilgili kusurları gizlemek için çeşitli kalınlıklarda filmler kullanır..

Hollywood Gülüşü Prosedürü

Hollywood gülüşü tedavinize başlanmadan önce bir tedavi süreci olacaktır. Hollywood smile’ın sağlıklı bir diş yapısına yerleştirilmesi şarttır. Diş hekiminiz dişlerinizde herhangi bir sorun olup olmadığını iyice incelemek için röntgen kullanacaktır. İltihaplanma, diş eti hastalığı veya çürükler varsa, diş hekiminiz önce bunlarla ilgilenecektir.

Bir sonraki ziyaretinizde diş hekiminiz gerekirse dişlerinizi törpüleyecektir. Bu işlem, Hollywood Smile tercihinize bağlıdır. Örneğin Lumineers ile bu adım gerekli değildir.

Bunu takiben diş hekiminiz ağız yapınızla ilgili izlenimler elde etmek için kalıpla ağzınızın şeklini alır. Ayrıca Hollywood smile’ınız için renk ayarlaması yapılır ve bu bilgi tesis dışındaki bir laboratuvara gönderilir.

Birkaç gün içinde, özel yapım Hollywood Smile’a sahip olacaksınız ve diş hekiminiz yapıları yerine sağlamlaştıracak.

Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmektedir?

Her estetik operasyon kendi içinde birtakım şartlar gerektirir. Gülüş estetiğinde gelinen son nokta olan Hollywood Gülüşü, bu şartları karşılayan kadın bireylerin yanı sıra erkeklere de uygulanır. Estetik operasyon sonrası hasta, ağız bakımına gereken özeni göstermelidir. Buna göre; dişlerin günde iki kere fırçalanması ve 6 ayda bir diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Dişlere beyazlatma işlemi uygulanmışsa; hekimin belirlediği süre boyunca sigara kullanılmaması gerekir. Bununla birlikte renkli yiyecek ve içecek kullanımına dikkat edilmelidir. Tedavi sonrası iyileşme süresi, kişiye uygulanan uygulamalara göre değişkenlik gösterir. Kişiye sosyal anlamda da özgüven kazanmasını sağlayan yöntem kolay ve zararsız bir uygulamadır. Uygulama sağlıklı gülümsemeyi garantiler

Hollywood Gülüşü Bakımı

Hollywood gülüşünüze özen göstermek, ömür boyu süren sonuçların sırlarından biridir. Ve neyse ki bu zor değildir.

Hollywood gülüşünüze, doğal dişleriniz gibi bakmalısınız. Günde iki kez fırçalanmalı, diş ipi ve antibakteriyel ürünler kullanılmalıdır. Yiyecek birikmesi ve plak oluşumunu önlemek önemlidir.

Akılda tutulması gereken bir diğer nokta da dişlerinize baskı uygulamamaktır. Nesneleri açmak için dişlerinizi kullanmayın.

Hollywood Gülüşünden Sonra Yiyecek Alışkanlığımı Değiştirmem Gerekir mi?

Şart değildir. Ancak kırmızı şarap ve sigara gibi ürünleri kullanarak lekelenme ihtimalinden kaçınmak  iyidir. Bu, Hollywood Gülüşünün ışıltısının uzun süre kalmasını sağlar.

Bunun dışında, Hollywood Gülüşü sizi en sevdiğiniz yiyecekleri ve atıştırmalıkları yemekten alıkoymayacaktır.

Hollywood Smile Prosedürü Genel Olarak Ne Kadar Sürer?

Hollywood Smile yerleştirilmesi kadar yaklaşık 3 ila 5 gün sürer.

Zirkonyum Kaplamanın Avantajları

 • Doğal diş görünümüne sahip ve beyaz renkli
 • Diş eti sağlığını en iyi seviyeye getirir.
 • Dayanıklıdır,
 • Metale karşı duyarlılığı olan hastalarda, komplikasyona neden olmaz,
 • Yalıtıcı özelliğiyle sıcak-soğuk hassasiyeti gelişmez,
 • Tat bozukluğuna ve ağız kokusuna sebep olmaz.

Zirkonyum Kullanım Alanları

 • Daha çok estetik amaçlı,
 • Beyazlatmanın beklentiyi karşılamadığı ileri derecedeki renklenmelerde,
 • Kalıtsal yapı bozukluklarında,
 • Ortodontik tedavinin tercih edilmediği ayrık (diastema), az çapraşık veya dönük dişlerde,
 • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgulu,
 • Aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarında,
 • Eksik diş varlığında,
 • Ön grup implant üstü protezlerde.

Tedavilerimiz

İletişim

+90 (216) 377 06 06
+90 (552) 801 0 801
info@dentatacity.com

Sizi Arayalım
  Hollywood Gülüşü

  Hollywood Gülüşü

  Estetik diş hekimliği, tamamen gülüşün güzellik yönüne odaklanan bir diş hekimliği alanıdır. Oranları sabitlemek ve gülüşünüzün doğal güzelliğinizi tamamlamasını sağlamakla ilgilidir. Güzel bir gülümsemeye sahip olmak siz ve hayatınız için hem duygusal hem de fiziksel olarak harikalar yaratabilir.

  Porselen diş laminaları hangi durumlarda uygulanır?

  Beyazlatma ile sonuç alınamayan ileri derecede renkleşmiş dişlerde, yapısal formu ve şekli kötü olan dişlerde, ayrık dişleri birleştirmede, kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, eski dolguların düzeltilmesinde, çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde uygulanabilir.

  Porselen lamina diş tedavisi kaç seans sürer?

  Eğer diş etleriniz de bir tedavi veya estetik açıdan bir müdahale gerekmiyor ise 2-3 seansta yani 1 hafta içinde yeni bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

  Porselen lamina dişler düşer mi?

  Günümüz yapıştırma teknolojilerinin yapışma değerleri çok yüksektir. Eğer hekim uygulamada teknik hassasiyete uygun hareket ederse laminalarınızı kendi dişiniz gibi kullanabilirsiniz.

  Laminalar sararır mı?

  Porselen lamina camsı bir yapı olması nedeniyle leke tutmayan bir özelliğe sahiptir. Çay, kahve sigara kullanımında aşırıya kaçılmadığı ve ağız bakımına dikkat edildiği taktirde sararma göstermeyeceklerdir.

  Estetik dolgu uygulamaları neden gerekir?

  Estetik diş hekimliğinde amaç hem görsel hem de fonksiyonel olarak tatmin edici sonuçlar almaktır. Bu amaçla estetik dolgular, şekil ve renk olarak doğal diş formuna en yakın seçenek olduğu için kullanılmaktadır. Böylece hasta dolguyu ve kendi dişini birbirinden ayırt edememektedir.

  Estetik dolgular dayanıklı mıdır?

  Metal dolguların yerini alan estetik dolgular gelişen teknolojiyle birlikte daha dayanıklı ve fonksiyonel hale geldi. Malzeme içeriği geliştirilen ve sağlamlaştırılan estetik dolgular dolgulardan çok daha uzun ömürlü, estetik ve sağlıklı bir yapı sunmaya başladı.

  Estetik dolguları zamanla değiştirmek gerekli midir?

  Hayır, dişlerinizin rutin bakımı yapıldığı müddetçe dişte tespit edilen bir çürüme ya da kırık yoksa estetik dolguyu değiştirmek gerekmez. Ancak düzenli kontrollerle dolgularınızın durumunu hekiminizin değerlendirmesini sağlamalısınız.

  Neden Bizi

  Seçmelisiniz ?

  Merkezi Konum
  Kaliteli Hizmet
  Deneyimli Ekip
  1. Sınıf Malzeme
  Harika İşletme
  Profesyonel Araçlar
  https://www.dentatacity.com/wp-content/uploads/2022/06/dental-turkey.jpg

  Özgürce Gülümseyin

  Dentatacity


   İçerenköy Mah
   Kurtuluş Cad. No:13/G
   Ataşehir / İSTANBUL
   +90 552 801 0 801
   +90 216 577 06 06
   info@dentatacity.com
   Dentatacity

   Öncelikli hedefimiz hastalarımızın diş sağlığını korumak ve tedavi etmektir.

   Sosyal Bağlantılar

   Sosyal bağlantılardan bizi takip edin.